Hazai hírek

Portréfilm készül Püspöki Nagy Péterről

Püspöki Nagy Péter

Püspöki Nagy Péter

Pozsony, szeptember 13. (CSKE) – A pozsonyi Családi Kör Egyesület szervezésében készülőben van egy portréfilm Püspöki Nagy Péter életművéről. A rövidfilmet várhatóan az ősz folyamán mutatják be. Püspöki Nagy Péter Pozsonypüspöki lakos, történész, heraldikus, egyetemi docens, több felvidéki város címerének megtervezője.

Több mint 300 tanulmány és közlemény, valamint 24 könyv és több kisebb kiadvány került ki keze alól. Első helytörténeti monográfiáját szülővárosáról írta (Püspöki mezőváros története, 1968). A Kárpát-medence történetét vizsgálva jutott új következtetésekre Nagymorávia fekvéséről (New York 1982). Tanulmányát, melyet a szlovák történetírás megütközéssel és fenntartásokkal fogadott, először a Valóság c. folyóirat (1978/11) közölte. (CSKE)

%d bloggers like this: