Felhívások Kitekintő Szabadidő

Egy hét űrélmény középiskolásoknak

MANT Űrtábor 2022 – Egy hét űrélmény vár minden érdeklődő 13-18 éves diákra , középiskolásra 2022. július 3-9. között Székesfehérváron, a MANT 2022-es űrtáborában.

A Magyar Asztronautikai Társaság már 1994 óta szervezi Űrtáborát az érdeklődő fiatalok számára.

Miről szól majd ez az egy hét?

Találkozási és kötetlen beszélgetési lehetőséget biztosít hazai űrkutatókkal. A résztvevők előadásokat hallgathatnak meg, kerekasztal-beszélgetéseken vehetnek részt. A fiatalok egész héten átívelő csapatfeladatokban mérhetik össze tudásukat. Pihenésképpen lesz játék, szabadidő, strandolás, ismerkedés a környék nevezetességeivel.

űrélmény

Egy hét űrélmény

Ízelítő a tervezett programból:

• 20 űrkutatási jóslat az előttünk álló évtizedre
  • Magyar(ok) a világűrben
  • Űrhajós 101 – hasznos tanácsok és tippek kezdő űrhajósoknak!
  • Űrtábortól űrprojektekig – 10 év űrkutatás
  • Hazai és külföldi lehetőségek az űrtevékenységgel foglalkozó fiataloknak
  • UAV-reptetés
  • Látogatás a Titkok Házában
  • Roverek testközelből

Táborvezető – Dr. Bacsárdi László; táborvezető-helyettes: Milánkovich Dorottya.

Kiemelt előadók 2022-ben

• dr. Ferencz Orsolya: űrkutatásért felelős miniszteri biztos, villamosmérnök, űrkutató
  • Arnócz István: a MANT főtitkára, a SpaceApps Kft. ügyvezető igazgatója
  • dr. Bacsárdi László: a MANT alelnöke, a Nemzetközi Asztronautikai Akadémia levelező tagja •dr. Both Előd: a MANT elnökségi tagja, az ENSZ Világűrbizottság Tudományos és Technikai
    Albizottságának elnöke 2014-2016 között
  • dr. Hirn Attila: a Remred Kft. ügyvezető igazgatója, az ELKH Energiatudományi Kutatóközpontban működő Űrkutatási Laboratórium vezetője
  • Magyari Gábor: a MANT elnökségi tagja, a HUNOR (Hungarian to Orbit) program egyik vezetője
  • Milánkovich Dorottya: a kisműholdas küldetések projektmenedzsere a C3S Kft. hazai űripari cégnél
  • Schuminiszky Nándor: hazánk legnagyobb magán űrkutatási gyűjteményének tulajdonosa
  • dr. Sik András: az egyik legismertebb hazai Mars-szakértő, térinformatikus szakember, a MANT alelnöke

A részvételi díj az alábbiakat tartalmazza:
– hat éjszakányi szállást (vasárnap, hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek éjszaka)
– a tábor ideje alatti étkezéseket (vasárnap vacsora, hétfőtől péntekig napi háromszori étkezés, szombaton reggeli)
– részvétel a tábor programjain (szakmai előadások, beszélgetések, találkozók, séták, szabadidős tevékenységek)
– a részvétel a tábor során szervezett kirándulásokon

Részvételi díj összege 52 000 Ft azok számára, akik május 20-ig jelentkeznek. 62 000 Ft azok számára, akik június 15-ig jelentkeznek.

A férőhelyek száma limitált!

Regisztráció

A Magyar Asztronautikai Társaság ezúton is szeretne köszönetet mondani mindazoknak, akik az elmúlt űrtáborok szervezéseiben közreműködtek. Köszönjük, hogy segítségükkel több száz fiatalnak tudtuk megmutatni az űrkutatás varázslatos világát! – további információk az alábbi linken érhetők el: www.mant.hu/urtabor

A Magyar Asztronautikai Társaság 1994 óta szervezi meg az űrtábort. A tábort – Ifjúsági Űrtábor néven – Dr. Abonyi Ivánné hozta létre 1994-ben azzal a szándékkal, hogy megismertesse a fiatalokat az űrkutatással. A program, a lebonyolítás évről évre egy kicsit változott, fejlődött. Ezekben az években a tábor programját nagyrészt hazai űrkutatási szakemberek által tartott előadások, vetélkedők, valamint kirándulások tették ki. A tábor 13-18 év közötti középiskolásokat szólított meg.