Hazai hírek

Matovič: Lesznek, akik az 500 euróval jobban járnak, mint a béremeléssel

Matovic, 500 euróval

Igor Matovič pénzügyminiszter ma közölte, már nincs esély júliustól 1-től a 10 százalékos béremelésre az iskolaügyben. Számítgatásai szerint azonban vannak, akik az egyszeri 500 euróval, amely várhatóan szeptemberben érkezik még jobban is járnak.

Matovič szerint a júliusi 3 százalékos béremeléssel és a plusz 500 euróval a pedagógusok nagyjából ott lesznek, mintha megkapták volna a 10 százalékos béremelést.

„De például az iskolai vagy óvodai szakácsnők, akiknek alacsonyabb a fizetése, még jobban is járnak így, a 3 százalék plusz 500 euróval”

– jelentette ki a pénzügyminiszter.
Azt is közölte, már dolgoznak a rendszerszintű megoldáson, vagyis a béremelésen, és talán már a jövő héten ismertetik, hogyan emelkednek a jövő évtől a pedagógusbérek.

500 EURÓ MINDEN PEDAGÓGUSNAK  ÉS ISKOLAI ALKALMAZOTTNAK