Hazai hírek

Három magyar iskolában tanítanak három ciklusban, már az új tanterv szerint

az új tanterv szerint
Kiválasztotta az oktatási tárca azt a 40 iskolát, ahol már az új tanterv szerint fognak tanítani idén szeptembertől, a változások 2026-os őszi országos bevezetésének teszteléseképpen.
Az iskolák maguk jelentkeztek, összesen 109 érdeklődőt tart számon a minisztérium.

A kiválasztott iskolák között van a nagymagyari alapiskola, a csallóközaranyosi Kóczán Mór alapiskola és a csákányházai alapiskola. A csákányházai iskolában csak alsó tagozat működik, 50 diákkal.
Egyébként valószínűleg az alsó tagozatos kisiskolákra vár a legnagyobb változás, a tanterven kívül is. Erről, és a reform lényegéről ITT írtunk korábban.
Idén ősztől újabb iskolák jelentkezhetnek a „próbatanításra”, a minisztérium szerint pedig 2025 őszétől már az iskolák harmadában tanítanak majd az új tanterv szerint.