Egyéb kategória Szabadidő

Iskolai szünetek és ünnepnapok a 2023/2024-es tanévben

lskolai szünetek, 2023/2024

Az iskolai szünetek és ünnepnapok mellett több hosszú hétvégének lehet örülni az új tanévben, de egy nappal mindenképp hosszabb lesz: 2024 szökőév, február 29-e csütörtökre esik ¯\_(ツ)_/¯.
A tanévnyitó 2023. szeptember 4-én, hétfőn lesz, egy hosszú hétvége után, mivel szeptember 1-je, péntek, államünnep.
Sőt, rögtön újabb hosszú hétvégének lehet örülni, hiszen a szeptember 15-i államünnep is péntekre esik.

Az őszi szünetnek köszönhetően három tanítási nap marad ki (október 30.–november 1., hétfő–szerda). A tanítás csütörtökön, november 2-án folytatódik.
Emellett november 17-e szintén péntek, így ismét hosszú hétvége lesz az államünnepnek köszönhetően.
Viszont a karácsonyi szünet kezdete rosszul jön ki, mert még december 22-én, pénteken is kell iskolába menni. A tanítás 2024. január 8-án, hétfőn folytatódik.

TAVASZI SZÜNET

2024. február 19.–23. – Besztercebánya, Zsolna és Trencsén megye
2024. február 26.–március 1. – Kassa és Eperjes megye
2024. március 4.–8. – Pozsony, Nagyszombat és Nyitra megye

HÚSVÉT
Korán, március végén jön a húsvét, szokás szerint majdnem egyhetes szünettel. Utoljára szerdán, március 27-én kell iskolába menni, a következő tanítási nap pedig a következő szerdán, április 3-án lesz.

A két májusi államünnep, 1-je és 8-a szerdára esik.
A tanév június 28-án, pénteken fejeződik be.

Államünnepek (szabadnapok)

Január 1. Szlovákia megalakulása