Némi szerencsével megfigyelhetünk holnap hajnalban egy félárnyékos, azaz penumbrális fogyatkozást. A félárnyék 3:57:09 UT-kor érinti a holdkorong délkeleti szélét, de csak 4:30 UT után lehet észrevenni halvány, szürkés-barnás homályként. Belépés a teljes árnyékba 5:09:23 UT-kor, azonban a Hold 5:04 UT-kor nyugszik (Budapestről nézve). A holdfogyatkozás Amerikából látható teljes egészében, Nyugat-Európából csak a kezdete figyelhető meg.

Megfelelő időzítés esetén a holdkorong a Föld árnyékába lépve látványos színátmenetet produkál, vöröses, narancssárga árnyalatot öltve. Ennek hátterében a fénytörés áll – ugyanaz a jelenség, amely az eget látszólag kékké, a naplementét pedig vörössé teszi. Bár bolygónk holdfogyatkozáskor megakadályozza, hogy a napfény közvetlenül elérje a Holdat, a Föld légköre megtöri a fényt, így az közvetve eléri szomszédunkat.
Részleges holdfogyatkozáskor a takarás nem tökéletes. A március közepi esemény során, Amerikából nézve a hold a Föld árnyékának legbelső, legsötétebb részébe lép majd, a napfogyatkozással ellentétben a folyamat védőfelszerelés nélkül is nyomon követhető lesz.
Sajnos mi a teljes holdfogyatkozást nem észlelhetjük, ám némi szerencsével március 14-én, hajnali 5 óra előtt pár perccel megcsodálhatjuk a félárnyékos holdfogyatkozás egy részét.
Ekkor a Hold már igen alacsonyan fog járni a horizonton, ezért jó rálátású helyre lesz szükség a megfigyeléshez. A részleges fogyatkozás kezdetekor, nagyjából egy órával később az égitest már túl alacsonyan helyezkedik el, nem sokkal később pedig a nap is felkel.
Általánosságban elmondható, hogy a holdfogyatkozások zavartalan követéséhez érdemes elvonulni a városi fényszennyezéstől. Bár távcsőre alapvetően nincs szükség a megfigyeléshez, teleszkóppal ugyanakkor még szebb a látvány.

A Föld légköre megtöri a Nap sugarait és ez világítja meg égi kísérőnk felszínét, amely ilyenkor vörös színűnek látszik. Ennek oka, hogy a légkörön keresztül haladó fény színeire bomlik, akárcsak egy prizma üvegén. A hosszabb hullámhosszú (vörös) sugarak kevésbé szóródnak a légkörben, ezért látjuk a naplementét is narancsvörös színben pompázni. Ugyanez a hullámhosszú fény folytatja útját a Föld gázburkán át a Hold felé, így annak vörös színt ad. Tehát, bár végig látni a Holdat, e csillagászati jelenséget leíró definíció szerint, ha az egyik égitest teljesen kitakarja a közvetlen fény útját a másik égitest felé, akkor fogyatkozásról beszélünk.
Részleges napfogyatkozás is lesz, március 29-én…
A március 14-i hajnali holdfogyatkozás után két héttel részleges napfogyatkozást észlelhetünk. Az esemény szombatra esik, dél tájban bemutatók tartására is alkalmas lesz a jelenség. A teljes fogyatkozás árnyékkúpja nem érinti a Földet, Kanada keleti partvidéke fölött húz el az űrben. A maximális fázis ott 93%-os lesz.
Magyarország sajnos csak a jelenség legdélebbi sávjába kerül be, a félárnyék déli határvonala a román határtól néhány száz kilométerre található. Emiatt a legcsekélyebb fázis Békéscsabán várható (3,6% a magnitúdója, azaz a Nap átmérőjének 3,6%-ára nyúlik be a holdperem). A legnagyobb fázis a nyugati határszélen várható (Sopronban 12,2%).
Mivel a nyári időszámítás kezdete 2025. március 30-án, vasárnap hajnalban lesz, így a táblázat időadataihoz egy órát kell hozzáadni.