A Családi Kör Egyesület internetes magazinja a szlovákiai magyar iskolákról, oktatásügyről.

Fenntartó/prevádzkovateľ:

Családi Kör Egyesület/Združenie rodinných kruhov
Medzilaborecká 17
82101 Bratislava – mestská časť Ružinov

ISSN 2585-853X

Webdesign by:
Családi Kör Egyesület
Kapcsolat Adatvédelem

Klein Melinda

Nyelvi szerkesztő

Újságíró, Királyhelmecen született, dolgozott a DH Pressben, ő volt a Vasárnap első főszerkesztője volt a Vasárnap riportere, majd rovatvezetője is. Több mint tíz évig vezette az Új Szó Régió rovatát. Néha kicsit sajnálja, hogy nem lett tanító.

Haraszti Mária

Szerkesztő

Író, költő, műfordító, előadóművész, könyv- és lemezkiadó, producer. Volt a Madách Kiadó, az Irodalmi Szemle, a Szőrös Kő és a Szlovák Rádió Magyar Adása szerkesztője. Előadóművészként, amatőr színpadi rendezőként, irodalmi összeállítások szerkesztőjeként, színpadi dramatizációk szerzőjeként is ismert. 10 kötete közül 6 gyermekeknek íródott.

Vályi Horváth Erika

Szerkesztő

Szabadúszó újságíró, szerkesztő, a kortárs szlovák, cseh és német próza fordítója, 16 önálló műfordításkötete jelent meg hazai és magyarországi kiadók gondozásában. Hosszú évekig az Új Szó oktatási mellékletét, az Iskola Utcát szerkesztette, civil szervezetével érzékenyítő irodalomterápiás foglalkozásokat tart alap- és középiskolások számára. Fontosnak tartja az olvasásnépszerűsítést és a kreativitásra nevelést. Két gyermek édesanyja.

Haraszti Gyula

A Családi Kör Egyesület elnöke

Okleveles villamosmérnök, grafikus, vágó, szerkesztő, operatőr, webmester… Több szlovákiai internetes oldal üzemeltetője. A Családi Kör Egyesület elnöke.

Ing. Pálszegi Tibor, PhD.

Szerkesztő

Nyugdíjas fizikai-kémikus és kémiai fizikus, szakterülete a kooperatív kutatás a kémiai fizika számítási és elméleti modellezésének különböző területein. Fizika alapfokú kurzusok oktatása és kutatás a kémiai fizika különféle területein, elsősorban az ultragyors optikai spektroszkópia és az elektronikus gerjesztés molekulákban és molekuláris aggregátumokban történő transzferének problémás területén.