Informatika Tanuljunk

Kódolás 4. – Scratch programozás

Scratch programozás. Legújabb adásunkban Koren Balázs, az ELTE oktatója a Scratch programozási nyelvet fogja bemutatni. Ez egy kifejezetten gyerekek számára kifejlesztett felület, aminek segítségével könnyen elsajátítható a programozás alapja. Ezzel akár egyszerű videójátékokat is össze lehet hozni, érdemes tehát velünk tartani.

👨🏻‍🏫Az adásban az alábbi témákról lesz szó:
• Mi az a blokkprogramozás?
• Hogyan működik a Scracth programozás?
• Milyen bővítményekkel lehet még használni ezt a felületet?

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!

%d bloggers like this: