Informatika Tanuljunk

Robotika 2. – Legó szenzorok és motorok

Index Iskolatévé – Második évad: Legó szenzorok és motorok

📺 Kedden is Iskolatévé!🕹️ Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere és a WRO robotika olimpiai főbírója az legórobotokrat mutatja be az Index Iskolatévé második évadában. 🤖 Kedden a tízéves kortól ajánlott Mindstorms EV3 robotkészlet tartozékainak működtetését, a robot távirányítását ismerjük meg. 👨🏻‍🏫Az adásból megtudhatjátok:• Így kommunikál velünk a legóróbot• Portok a szenzorok és a motorok bekötéséhez• Lépések a robotépítésben: tervezés, építés, programozás• Távirányítás telefonnal⏰Aki nem akar lemaradni, iratkozzon fel az órára itt ebben a lenti posztban, és kap értesítőt, amikor kezdődik az adás!

Uverejnil používateľ Ma is tanultam valamit Utorok 19. mája 2020

Jámbor Kornél, az Edutus Egyetem projektmenedzsere és a WRO robotika olimpiai főbírója az legórobotokrat mutatja be az Index Iskolatévé második évadában.
🤖 Kedden a tízéves kortól ajánlott Mindstorms EV3 robotkészlet tartozékainak működtetését, a robot távirányítását ismerjük meg.

👨🏻‍🏫 Az adásból megtudhatjátok:
• Így kommunikál velünk a legóróbot
• Portok a szenzorok és a motorok bekötéséhez
• Lépések a robotépítésben: tervezés, építés, programozás
• Távirányítás telefonnal

Már tetőzött a koronavírus-járvány, de még mindig bizonytalan, hogy mikor tudunk kiszabadulni a négy fal közül. Az Index Iskolatévé sorozat második évadában a programozás világát szeretnénk megmutatni három tanár segítségével, akik az alapoktól a legórobotokon át a miniszámítógépek és szenzorok programozásáig mutatnak nekünk remek trükköket. Nem csak diákoknak szól!

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d blogger ezt szereti: