Oktatás

Felvételi iránytű: Besztercebánya megye összes középiskolája

(Fotó: BBSK)

Besztercebánya megye pályaválasztást segítő honlapján a járások, az iskolatípusok, a szakok és a duális képzést biztosító iskolák alapján is keresgélhetnek az alapiskolák végzős diákjai és a szüleik. Azt is feltüntetik, hogy az egyes középiskolák végzősei milyen arányban és milyen gyorsan tudtak elhelyezkedni, jelentkezési lapok és felvételi mintapéldák is vannak.

Besztercebánya megye középiskolái az idemnastrednu.sk oldalon kereshetők ki.

A szülőnek február 20-ig kell kitöltenie és leadnia a jelentkezési lapot, amit február 28-ig elküld az alapiskola a két tannyelvű gimnáziumokba és azokba az iskolákba, ahol tehetségvizsgát is tartanak.

A többi középiskolába (beleértve a nyolcosztályos gimnáziumokat) április 10-ig kell kitölteni a jelentkezési lapot, és április 20-ig küldi azt tovább az alapiskola.

%d