Fizika Tanuljunk

Härtlein Károly: Brutális fizika, avagy amit a tanterem elbír – Rubens cső

Härtlein Károly (Budapest, 1959. május 7.) fizika szakos tanár, mesteroktató, tanszéki mérnök a BME Fizikai Intézetében. A magyar tudományos ismeretterjesztés és a szkeptikus mozgalom egyik kiemelkedő alakja, számos televíziós műsor vendége, a Spektrum TV által készített Brutális Fizika című sorozat egyik házigazdája és szakértője, hosszú ideig a Csodák Palotája munkatársa, az Ericsson-díj kitüntetettje.

Sokan Öveges József professzor utódaként emlegetik a fizika népszerűsítése terén.

2 hozzászólás

  1. jo napot. azt szeretnem kerdezni.mikrohullamu elektromagnessel lelehet gyozni a gravitaciot? tudom a reszecskek rezegtetese az homerseklet,de ha celzottan iranyitjuk pl a fold polusai fele ….

    1. Author

      Üdv. Nem lehet. Milyen berendezés lenne az a „mikrohullámú elektromágnes”? A mikrohullám az elektromágneses hullámzás az elektromágnes meg a villamos áram által generált mágnesesség. A gravitáció pedig nem mágnesesség, hanem az anyag (tömeg) tulajdonsága.

Nem lehet hozzászólni.