Felhívások Hazai hírek

A hónap végéig lehet jelölteket javasolni a pedagógus díjra

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége április 4–5-én Rozsnyón tartja a Szlovákiai Magyar Pedagógusok XXVI. Országos Találkozóját és idén is átadja a Felvidéki Magyar Pedagógus Díjat.

A díj azoknak a pedagógusoknak vagy pedagógusközösségeknek ítélhető oda, amelyek jelentős nevelői-oktatói eredményeket értek el, sikeresen alkalmaznak célravezető pedagógiai módszereket az oktatásban, a tehetséggondozásban vagy a nevelésben, példaként szolgálnak környezetük számára és a szlovákiai magyar nemzeti közösség értékeinek gyarapításán fáradoznak. A díjra magánszemélyek és közösségek is javaslatot tehetnek, az odaítéléséről az SZMPSZ Országos Elnöksége dönt.

A javaslatokat február 28-ig lehet eljuttatni el az elnok.szmpsz@gmail.com címre.

A jelölési formanyomtatvány: fmpd_nevezesi_lap_2020-1