Hazai hírek

Kiköltözés az egyetemi kollégiumokból

(A Comenius Egyetem felvétele)

Október 5-ig költözhetnek ki a hallgatók a Comenius Egyetem és a Szlovák Műszaki Főiskola (STÚ) fővárosi kollégiumaiból.
A szobát azonban nem kell teljesen feladniuk, a héten szerződésmódosítást írhatnak alá. Ennek köszönhetően nem kell elvinniük az összes holmijukat, a szoba az övék marad, és a bejelentés szerint november és december hónapokra nem kell érte semmit fizetni.

Ugyanakkor a rektor mai bejelentése szerint a téli-őszi szemeszterben aligha lesz már rendes oktatás, szerinte a legészszerűbb, amit a diákok tehetnek, hogy kiköltöznek.
A külföldi hallgatóknak máris azt javasolták, térjenek haza. Emellett az egyetem arra is készül, hogy a legrosszabb esetben karantént kell kialakítani a most kiürülő kollégiumokban.
Marek Števček, a Comenius Egyetem rektora szerint körülbelül 90 fertőzött van most az egyetemen, döntő többségük diák. (l)

EGY HÉT UTÁN TÁVOKTATÁSRA ÁLLT ÁT A COMENIUS EGYETEM