Matematika Tanuljunk

Matematika – A trigonometriai számítások háromszögekben

Csapodi Csaba, az ELTE oktatója újra egy olyan témát vett elő, ami sok diáknak szokott nehézséget okozni az érettségin. A trigonometriai számításokról lesz szó a háromszögekben a mostani és a következő órán is. Tartsatok velünk és készüljünk együtt az érettségire!

Ezen az órán bemutatjuk az összes forgásszögre kiterjeszthető trigonometrikus függvényeket.

  • Ehhez először azt vizsgáljuk, hogy merre menjen a kamion egy nagyváros körül, így megértjük az ívmérték, a radián fogalmát.
  • Ezután megtanuljuk a szinusz, a koszinusz és a tangens függvények definícióját.

Sok-sok példával és szemléletesen fogunk dolgozni. Praktikus tanácsokat kaphattok ilyen típusú feladatok megoldásához, az óra végén pedig jönnek a példák korábbi feladatsorokból.

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

https://www.mateking.hu/kozepiskolai-matek/koordinatageometria