Hazai hírek

Újabb iskola és óvoda zár be a koronavírus miatt

Krásno nad Kysucou város válságstábja hétfőtől elrendelte a Mládežnícka utcai alapiskola és a Lesnícka utcai óvoda bezárását a járványügyi helyzet rosszabbra fordulása, illetve a koronavírus-fertőzöttek számának az emelkedése miatt.

A válságstáb arra figyelmeztet, hogy veszélyes a tömeges sportrendezvényke megtartása is, és javasolja ezek törlését vagy elhalasztását., egyidejűleg az edzéseken részt vevő sportolók számának a korlátozását. Ugyanez vonatkozik a kulturális rendezvényekre is.

Ezenkívül azt tanácsolják, hogy senki ne látogassa a gyermekjátszótereket, és hogy a kerékpárúton is csak korlátozott számban közlekedjenek az emberek. Továbbá korlátoznák a csoportos összejöveteleket.

Felhívják a figyelmet a szájmaszkok viselésére, illetve a fertőtlenítőszerek használatának szükségességére.