Hazai hírek

Marek Krajčí egészségügyi miniszter holnapra jó híreket ígér

Marek Krajčí egészségügyi miniszter holnapra jó híreket ígért, a mai elkeserítő koronavírushoz köthető haláleseteket az egy hónappal ezelőtti helyzethez kötötte és a legutóbbi statisztikai adatok feldolgozása után optimista. Úgy véli, az országos tesztelés meghozta a fertőzöttek számának csökkenését, karácsonyra enyhébb korlátozású rendszert jósol.

Elmondta, hogy a tesztelés miatt a COVID-19 betegség reprodukciós száma már egy alatt van. Ez a reprodukciós szám azt jelzi, hogy egy fertőzött ember átlagosan hány másik embernek adja tovább a fertőzést. Általánosan elmondható, hogy ha egy alá csökkent a szám, akkor visszavonulóban van a járvány. Marek Krajčí péntekre ígért további részleteket, hogy bebizonyítsa az országos tesztelés sikerességét.

(frissítjük)