Hazai hírek

A gyermekek egészségi állapotának értékelése

A gyermek egészségi állapotának értékelésére szolgáló új grafikák egyszerűek és könnyen érthetők. Az egészségügyi minisztérium honlapján három grafika – a tizenéves gyerek, valamint a 3 hónaposnál fiatalabb és az idősebb gyerekek szülei számára – jelent meg. Ezeket a Szlovák Gyermekgyógyászati Alapellátási Társaság készítette, és céljuk, hogy segítsék a szülőket különösen gyerekeik betegségei, köztük a COVID-19 esetén.

egészségi állapotának
A gyermek egészségi állapotának értékelésére szolgáló új grafikonok egyszerűek és könnyen érthetőek.

A szakértők meghatározták és összefoglalták a gyermeknél előforduló tüneteket, és súlyosságuk szerint piros, zöld és narancssárga zónákra osztották őket, és mindegyikre vonatkozóan javasolták a további teendőket. Ezen infografikák egyszerűsége és áttekinthetősége fontos szerepet játszhat a szülők döntéshozatali folyamatában, és ezáltal az azonnali és megfelelő orvosi ellátás biztosításában.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/09/pediatricke-odporucania-pre-manazment-detskeho-pacienta.pdf”]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.22 KB]