Kitekintő

Dr. Csenge Zalka Virág – Mit kezdjünk a népmesékkel a 21. században?

Mit kezdjünk a népmesékkel a 21. században? | Dr. Csenge Zalka Virág
Csenge Zalka Virág nemzetközi mesemondó, író. Tizenöt éve járja a világot, népmeséket gyűjt és mesél három nyelven; fesztiválokra, iskolákba, múzeumokba viszi el az élőszó varázsát. Mesterdiplomáját és doktori fokozatát az Egyesült Államokban szerezte Fulbright ösztöndíjasként. Budapesten él, főállásban önkéntes mesemondókat képez, akikkel gyermekotthonokba jár esti mesét mondani. Több kötete jelent meg magyarul és angolul; célja, hogy különleges, ritka népmeséket osszon meg az olvasókkal. Szabad-e csókolgatni Csipkerózsikát? Van-e szabálya a mesélésnek, és egyáltalán hogyan alakulnak, alakulhatnak-e tovább ma a népmesék?

Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk Csenge magával ragadó beszédéből. A TED előadás 2021. december 2-án hangzott el.

%d bloggers like this: