Felhívások Hazai hírek

HUNYADY SÁNDOR: FEKETESZÁRÚ CSERESZNYE

„A Miskolci Nemzeti Színház Feketeszárú cseresznye című előadását azért tartottam fontosnak meghívni a Event n.o. ITT-Hon projektjének keretén belül, mert Lajos András remek alakítását láthatjuk benne – írja Szabó Csilla, a projekt menedzsere. – Lajos András a Mienk. Dunamocs szülötte, a Komáromi Magyar Tannyelvű Gimnázium egykori diákja, jelenleg a Miskolci Nemzeti Színház tagja.

„A Feketeszárú cseresznye magja egy egészen jelentéktelen epizód. Egyetlen pezsgős éjszaka hangulata, amely sehogy sem akar elfakulni bennem. A háború derekatáján történt, hogy a szabadkai »Pest« szálló éttermében mulató társaságba keveredtem. Ennek az éjszakának királynője egy magas, karcsú fiatalasszony volt. Fekete volt ez az asszony, mint a kőszén. A haja fekete, a bőre fekete, a szeme, mint a fekete strassz. Azt láttam, hogy egész becsületével, szeretetével és gyengédségével ragaszkodik az urához. De viszont azt is észrevettem, akármint titkolta erkölcse és szemérme, hogy halálosan szerelmes az egyik huszárba. Arra gondoltam, hogy milyen drámai komplikáció lenne, ha a sors egyszer próbára tenné ezt a szenvedélyes, erős teremtést: válasszon.” (Hunyady Sándor)

Remek alakítások, remek zene.

2023. február 2-án 19:00 órai kezdettel a Komáromi Jókai Színházban.

Jegyek a színház pénztárában, vagy online vásárolhatók. Jegyár 25.- euro.

   • Péterházy Géza BODOKY MÁRK
   • Veliszavljevics Dusán LAJOS ANDRÁS
   • Irina CZVIKKER LILLA
   • Milica NÁDASY ERIKA
   • Danica PROHÁSZKA FANNI
   • Pópa FANDL FERENC
   • Balázsházy főhadnagy SIMON ZOLTÁN
   • Csaholyi hadnagy SOMHEGYI GYÖRGY
   • Jankovics TEGYI KORNÉL
   • Pántó KOKICS PÉTER
   • Nikolics FECZESIN KRISTÓF
   • Kispál KERESZTES SÁNDOR
   • Püspök KINCSES KÁROLY
   • Goran SZEGEDI DEZSŐ Jászai-díjas
   • Nadia: KEREKES VALÉRIA
   • Anika, Asszony MOLNÁR ANNA
   • Csordás GALAMBOS PÉTER
   • Ezredes MÁRTON B. ANDRÁS

Közreműködik a BABRA együttes, valamint VÁRADI ZOLTÁN, a Fagyi-Zoo növendékek és VANYÓ LEVENTE, VOLYÁK BENJÁMIN.
Díszlettervező ÁRVAI GYÖRGY Jászai-díjas • Jelmeztervező SZŰCS EDIT • Koreográfus FŰZI ATTILA • Korrepetitor NAGY NÁNDOR • Ügyelő BUDAI RÉKA • Súgó MÁRTON B. ANDRÁS.

Rendezőasszisztens FEKETE ZSOLT
Rendező SZŐCS ARTUR

%d