Felhívások Hazai hírek

A Holle anyó Somorján (meghívó)

Az Authentica Kultúra Határok Nélkül és a VMK Somorja 2024. március 24-ére várja a gyerekeket a Városi Művelődési Központba, ahol a Turay Ida Színház művészei a klasszikus mese, a Holle anyó színpadi adaptációját adják elő 16:00 órai kezdettel.

Grimm testvérek-Pozsgai Zsolt: HOLLE ANYÓ • mesejáték egy részben

Holle anyónak földön túli hatalma van. Irányítja az emberek életét, a tengerek vándorlásait, dunyhájából hó hull a földre, zenélő csodahárfájára ébred a földön a szerelem. Hanka a kis mostohalány kútba ugrik, hogy teljesítse mostohaanyja parancsát, de a halál és az élet között uralkodó Holle anyó megmenti és ad még egy lehetőséget a földi boldogság megtalálására.
Kikkel találkozik odaát? Miről suttognak a fák és a kemencék?

Tervezett szereposztás:
Holle anyó: Nyírő Beáta
Hanka: Szőke Laura
Lina: Szuromi Bernadett
Geszti néni/Kemence: Szabó Anikó
Hollókirály: Fehérvári Péter
Óriásbéka: Burák Dóri
Telihold/Almafa: Horváth Dániel

Díszlet, jelmez: MAXIMUS
Rendező: Nyírő Beáta