Konferencia Közösség

Közoktatás helyett közösségi oktatást!

Hajnal Miklós gimnazista, előadása arról szól, mi zavarja őt az oktatási rendszerben, és arról, mi hiányozik belőle. Javaslatot tesz arra, hogyan lehet az oktatást élvezetesebbé tenni, és mindemellett a gyerekek képességeit is fejleszteni. Beszél többek között az együttműködés fontosságáról, a mozgás szerepéről a tanulásban, hiányzó vagy nagyon kis szerepet kapó tantárgyakról, amik több figyelmet érdemelnének. 15 éves tanuló az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolában (2016).

Eddig két magyar és egy németországi általános iskolában, illetve egy magyar gimnáziumban tanult.

„Vannak dolgok, amik zavarnak engem az oktatási rendszerben, ezért szeretném elmondani, szerintem hogyan lehetne sikeresebbé tenni, hogy még több, a TEDxYouth-on felszólalókhoz hasonló, nagy eredményt elérő fiatal legyen az országban. Bemutatom, milyennek látom az oktatási rendszert, milyen fontos dolgok hiányoznak belőle, és hogyan lehetne javítani rajta.”

Forrás:

TEDx Talks

Közzététel: 2016. október 28.