Egyéb kategória

Harmincéves a Rákóczi Szövetség

A Rákóczi Szövetség május 23-án ünnepelte harmincéves fennállását.
Csáky Csongor, a szövetség elnöke a kezdetekről úgy fogalmazott: 1989-ben egy budai kávéházban olyan emberek gyűltek össze, akiknek nagyon szoros felvidéki kötődései voltak, és a rendszerváltó hangulatban elindult egy szervezkedés, amelyhez néhány hónap alatt százak csatlakoztak.
A Rákóczi Szövetségnek ma már 27 ezer tagja, ötszáz Kárpát-medencei szervezete van és háromszáz középiskolában biztosít rendszeresen programokat.
A szövetség fő célja a határon túli magyarság megmaradása, az, hogy a szülők magyar iskolát válasszanak gyerekeiknek. Éppen ezért a szövetség egyik kiemelkedő programja a felvidéki beiratkozási program, amellyel hozzájárul a magyar iskolák diáklétszámának fenntartásához. Csáky Csongor hangsúlyozta: a 20. században elszakadt magyar kapcsolatokat újból kell szőni, elsősorban a fiataloknak kell lehetőséget teremteni erre.
(MTI)

The post Harmincéves a Rákóczi Szövetség appeared first on Magyar iskola.