Oktatás

Kinyithatnak az iskolák – véli az országos tiszti főorvos

Automatikus vázlat
Ján Mikas országos tiszti főorvos

Ján Mikas országos tiszti főorvos a központi válságstáb mai ülése után azt mondta, lát lehetőséget arra, hogy az óvintézkedések betartása mellett még ebben a tanévben megnyitják az óvodákat és az alapiskolák egyes osztályait.
„A központi válságstáb és járványügyi szakemberek kedden ismét tárgyalnak erről” – mondta Mikas, szerinte „érdekes vita és hosszú tanácskozás” lesz.
Mikas elmondta, fontolóra veszik, hogy már ne legyen kötelező a szabadban a szájmaszk viselése. „Zárt térben, ahol több ember tartózkodik egyszerre, továbbra is viselni kellene, de kint a szabadban, bizonyos körülmények között nem kellene” – mondta.
Holnap a határátkelők megnyitásáról is tárgyal a válágstáb. (l)