Egyéb kategória

Remekeltek a dunaszerdahelyi szakközépiskolás „történészek“

A dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskola beszámolója a május 18-i „Hozz rá víg esztendőt…” történelmi vetélkedő Kárpát-medencei döntőjéről:

A hónapok óta zajló versenybe körülbelül 600-an neveztek be, de csak a legjobb 12 mérhette össze tudását az utolsó fordulóban. Iskolánkat két diák, Bereznai István és Patócs Xavér képviselte a budapesti döntőben. A versenyzőknek számos igényes, egyben kreatív feladattal kellett megbirkózniuk, mint például képfelismerés, vaktérkép vagy a történelmi jelenetek reprodukálása. Az izgatottan várt eredményhirdetés minden várakozásunkat felülmúlta. Az összesített pontszámok alapján István az előkelő 4. helyet szerezte meg, Xavér pedig 10. lett. Ezenkívül a zsűri Istvánt különdíjban részesítette az egyik történelmi jelenetben nyújtott kimagasló szerepléséért. A nyereményük a tárgyi jutalmak mellett egy kirándulás a Szent Korona nyomában.
Duborszky Attila történelemtanár

The post Remekeltek a dunaszerdahelyi szakközépiskolás „történészek“ appeared first on Magyar iskola.