Magyar irodalom Tanuljunk

Irodalom – Hasznos tanácsok a szövegértési feladatsorhoz

Magyarországon már biztos, hogy csak írásbelik lesznek az érettségin, ezért különleges magyarórával folytatódik az Iskolatévé! Hasznos tanácsok a szövegértési feladatsorhoz

Kovács Péter, a Fazekas Mihály Gimnázium tanára a kilencedik órán a magyar érettségi első feladatrészével, azon belül is a szövegértési feladattal foglalkozik. 🤓
Bemutatja, hogyan is néz ki az érettségin a szövegalkotási feladat és milyen típusfeladatok fordultak elő a korábbi évek során. Ezt követően hasznos tippeket és stratégiákat oszt meg az Iskolatévé nézőivel, hogy mindenki a lehető legtöbb pontot tudja megszerezni a maximális 40-ből.

📖 Mai adásunkból megtudhatjátok:
• milyen típusfeladatok vannak a szövegértésben?
• milyen szövegolvasási stratégiákat használjunk a feladatmegoldás során?
• hogyan osszuk be az időnket?
• mire figyeljünk a megoldások megfogalmazása során?

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.

%d bloggers like this: