Egyéb kategória

Játszótéri útmutató – a játszás hivatalos szabályai gyerekeknek

Mivel a gyerekek már kimehetnek a játszóterekre, a Közegészségügyi Hivatal közzétette számukra a hivatalos „játékszabályokat”.
Az útmutató szerint „egyszerre korlátozott számú gyerek játszhat együtt”. Emellett a járványügyi szakértők azt tanácsolják a szülőknek, hassanak oda, hogy a gyerekek „kétméteres távolságra legyenek egymástól”. Szájmaszk a játszótéren is kötelező, a szülőnek ügyelnie kell arra, hogy „minimális érintkezés legyen a gyerekek között”. Fertőtlenítőt is kell magukkal vinni és időnként lespriccelni a gyerekek kezét.
A játszótér fenntartójának minden nap fertőtlenítenie kell a mászókákat és hintákat, kitisztítani a homokozót, és legalább hetente egyszer alaposan átöntözni azt tiszta vízzel. És folytatódhat a játék. (l)

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: