Egyéb kategória

Játszótéri útmutató – a játszás hivatalos szabályai gyerekeknek

Mivel a gyerekek már kimehetnek a játszóterekre, a Közegészségügyi Hivatal közzétette számukra a hivatalos játszótéri útmutató „játékszabályokat”.

Az útmutató szerint „egyszerre korlátozott számú gyerek játszhat együtt”. Emellett a járványügyi szakértők azt tanácsolják a szülőknek, hassanak oda, hogy a gyerekek „kétméteres távolságra legyenek egymástól”. Szájmaszk a játszótéren is kötelező, a szülőnek ügyelnie kell arra, hogy „minimális érintkezés legyen a gyerekek között”. Fertőtlenítőt is kell magukkal vinni és időnként lespriccelni a gyerekek kezét.

A játszótér fenntartójának minden nap fertőtlenítenie kell a mászókákat és hintákat, kitisztítani a homokozót, és legalább hetente egyszer alaposan átöntözni azt tiszta vízzel. És folytatódhat a játék. (l)