Magyar irodalom Tanuljunk

Irodalom – Szövegértelmezés

Magyarországon már biztos, hogy csak írásbelik lesznek az érettségin, ezért különleges magyarórával folytatódik az Iskolatévé! Szövegértelmezés.

Kovács Péter, a Fazekas Mihály Gimnázium tanára ezúttal a szóbeli érettségihez fog hasznos tippeket adni. Az igaz, hogy idén tavasszal elmaradnak a szóbeli érettségik, de valószínűleg ősztől már újra kötelező lesz a vizsga ezen része is, így biztosan sokan vannak, akik számára hasznos, ha a szóbelivel is foglalkozunk egy kicsit.

📖 Mai adásunkból megtudhatjátok:
• hogyan készüljünk a szóbeli érettségire?
• miért fontos figyelni a metakommunikációra?
• hogyan osszuk be az időnket?
• hogyan érdemes felépíteni a feleletet?

A digitális tanrendre való áttérést az Index azzal segíti, hogy három kiváló tanárt kért fel, tartsanak tíz-tíz órát magyarból, matekból és történelemből március 23-tól április végéig. Ezek az órák nem csak az érettségizőknek lesznek hasznosak.