Hazai hírek

Matovič: Nem szabad hiú reményeket kelteni az iskolák megnyitása kapcsán

maszk

Igor Matovič lehűtötte a kedélyeket az iskolák újranyitásával kapcsolatban. A kormányfő azt mondta, helytelen most határidőkről beszélni, ezzel Branislav Gröhling oktatási miniszter egy nappal korábbi bejelentésére utalt.
„Sajnálom, hogy a miniszter és mások ilyen információkat osztanak meg a nyilvánossággal. Nem szabad hiú reményeket kelteni, mert ez oda vezethet, hogy elvész a felelősségteljes hozzáállás, és újból nőhet a fertőzöttek száma, ami miatt ismét szigorítani kellene” – mondta Matovič. Azt megerősítette, hogy a járványhelyzet jól alakul, de a további enyhítésekről csakis a járványügyi szakemberek dönthetnek.

Szerdán Gröhling azt mondta a közösségi hálón közzétett videójában, hogy először az óvodások, az alapiskolák alsó tagozatos tanulói és az ötödikesek térhetnek vissza az iskolákba. Később a felsőbb osztályokban is elkezdődhetne a tanítás. Reményei szerint júniusban ily módon újraindulhatna az oktatás. (l)

%d bloggers like this: