30 millió gyerek csak a tévéből és a rádióból fog tanulni Mexikóban
Kitekintő

30 millió gyerek csak a tévéből és a rádióból fog tanulni Mexikóban

Nincs internet, marad a rádió és a tévé, a tomboló járvány miatt ugyanis elmarad az augusztus 24-i tanévnyitó.
Mexikóban csak a háztartások valamivel több mint felében van internet, a kormány ezért négy, magánkézben lévő médiaszolgáltatóval írt alá szerződést az oktatásról. Mintegy harmincmillió diák számára nem lenne biztonságos visszatérni az iskolákba, az ország világszerte harmadik a koronavírusban elhunytak számát illetően. A szegénység ellenére a háztartások 95 százalékában viszont van televízió.
Az oktatási miniszter szerint a diákok 4550 televíziós és 640 rádiós műsor keretében részesülnének távoktatásban, osztályokra lebontva. Húsz őslakos nyelven is sugároznak tananyagot. A rendelet szerint kötelező nézni a tévét, később vizsgák is lesznek. (MTI)