Hazai hírek

Továbbra is a tanulók bő 20 százaléka van karanténban

 

A gyerekek 79,4 százaléka vesz részt a héten a tantermi oktatásban az oktatási tárca adatai szerint. Múlt héten szintén a gyerekek 21-22 százaléka volt karanténban, nem vált be tehát a járványügyi szakértők és matematikusok előrejelzése, hogy mostanra már a diákok nagyjából fele távoktatásban lesz a gyorsan terjedő omikron miatt.

Svetlana Síthová oktatási államtitkár ismertette a friss adatokat, és hozzáfűzte, hogy picivel még jobb is a helyzet, mint a múlt héten.

Állítása szerint az „iskolák többségében egyetlen osztály sincs karanténban”.

Jelenleg az iskolai alkalmazottak 5 százaléka fertőzött, a diákoknak pedig a 3,1 százaléka. Síthová emlékeztetett, hogy nem minden diák fertőzött azok közül, akiket távoktatásba kellett átvezényelni.