Heti egy történelemórával kevesebb lesz az alapiskolákban
Oktatás Történelem

Heti egy történelemórával kevesebb lesz az alapiskolákban

A történészek tiltakoznak, a minisztérium szerint csak helyreáll a rend. A felszabaduló egy tanórát a járvány miatti lemaradás behozására is felhasználhatják az iskolák.

Az oktatási minisztérium sajtóosztálya tette közzé, hogy szeptembertől egy történelemórával kevesebb lesz az alapiskolákban. 2017-ben ugyanis az előző vezetés egy órát elvett a szabadon válaszható tanórák számából, és elrendelte, hogy eggyel emelni kell a történelemórák számát. Most ezt az egy válaszható órát visszaadják, az iskola dönthet róla, tehát akár meg is maradhat az eddigi történelemórák száma.

A Szlovák Tudományos Akadémia mellett működő Szlovák Történelmi Társaság viszont tiltakozik, közleménye szerint a döntés elhamarkodott, és nem vitatták meg a szakmával.

Szeptembertől így az 5-8. osztályban heti egy történelemóra lesz, a 9. osztályban pedig kettő. (l)