Hazai hírek

A május 3-tól érvényes előírások

május 3-tólAz éjszakai kabinetülést követően újabb enyhülési hullám indult be Szlovákiában. Nem csak az időjárás lett melegebb, de a járványügyi intézkedéseken is állított a kormány. A Covid-19 tesztek, amelyeket a tanulóknak és szüleiknek az iskolalátogatáskor be kellett mutatniuk, mától kezdve nem szükségesek. A kormány emellett új szabályokat hagyott jóvá, amelyek értelmében a 2021. május 3-án kezdődő héttől továbbra is alkalmazni fogják az iskolába és az iskolából való utazásra vonatkozó, tesztek bemutatása nélküli rendszert.

Ezt tükrözi a legutóbbi kormányhatározat, és ezt követi majd a Szlovák Közegészségügyi Hivatal rendelete. És mivel látják, milyen nehéz a tanárok élete, úgy döntöttek, hogy az új szabályokat áttekinthető infografikákba foglalják össze.

Fizetésemelés azért jobb lenne.

Žiaci už nepotrebujú negatívny test pri návšteve školy

majus3