Hazai hírek

Itt a második hullám – a gyerek már ne utazzon külföldre a tanévkezdésig

Marek Krajčí egészségügyi miniszter

Itt a koronavírus-járvány második hulláma – a gyerek már ne utazzon külföldre a tanévkezdésig. Ezt Marek Krajčí egészségügyi miniszter jelentette be ma este az utóbbi napokban tapasztalt járványszámok alapján.
A központi válságstáb mai ülése után az egészségügyi miniszter bejelentette, nem javasolja senkinek, hogy külföldre utazzon, és különösen nem ajánlatos a gyerekeket külföldre vinni.
A szülőknek becsületbeli nyilatkozatot kell majd tenniük a tanév kezdetén, hogy a gyerekük az elmúlt 14 napban nem volt külföldön, és nem vett részt olyan gyerektáborban, ahol külföldiek is voltak.
Ha mégis külföldön járt a család, a gyereket nem szabad elengedni a tanévnyitóra, vírustesztet kell elvégezni saját költségen, vagy önkéntes karanténban otthon kell maradni a gyerekkel. A szülő erre az időszakra is igényelheti a gyerekgondozási díjat (OČR), ahogy a tavaszi iskolabezárás idején. (l)

MÁR NEM LESZ ORSZÁGOS TÁVOKTATÁS, AKKOR SEM, HA JÖN A MÁSODIK HULLÁM