Tanuljunk Természetismeret

Az űrkutatás története II./3.: Emberes űrutazás a napjainkban

Emberes űrutazás a napjainkbanMészáros Szabolcs  előadása.

Tartalom: – A NASA és ESA költségvetése. – A Constellation és Commercial Crew programok ismertetése. – SpaceX sikerei: Falcon 9 és Dragon ismertetése. – Boeing, Sierra Nevada, Blue Origin és Virgin Galactic tervei. – Az első űrturisták. – A kínai emberes űrprogram.

Az űrrepülések kevesebb, mint öt évtizede alatt csak államok repültettek űrhajókat, űrhajósokat. Az 1990-es évek második felében az amerikai X-Prize alapítvány azt tűzte ki célul, hogy magánfejlesztésű űrhajók kifejlesztőit díjazza, és meghirdette az Ansari X-díjat. Ennek célkitűzése az volt, hogy magánerőből olyan eszközt építsenek, amely két hét alatt kétszer képes 100 kilométer magasságba emelkedni, legalább három utassal (vagy annak megfelelő ballaszttal).

 

Hozzászólás

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: