Hazai hírek Közösség

HA SZERETNÉL VALAMIT MONDANI….

Ha szeretnél valamit mondani, mondd magyarul!
Ha szeretnél valamit mondani, mondd magyarul!

A Regionális vagy Kisebbségi Nyelvek Európai Kartája annak biztosítására kötelezi a hatóságokat, hogy magyar nyelven kérhessünk és kaphassunk tájékoztatást és szolgáltatásokat, mégpedig szóban és írásban is. A Ha szeretnél valamit mondani, mondd magyarul! címmel kiadott nyelvhasználati útmutató végigvezet a Karta azon rendelkezésein, amelyeket Szlovákia a magyar nyelv esetében köteles alkalmazni.

Önmagában sem Szlovákia, sem a Karta nem biztosíthatja a nyelv fennmaradását. A fő felelősség a miénk. Szlovákiában csak akkor marad fenn a magyar nyelv, ha minden nap és mindenütt használjuk. Mert egy dolog biztos: az a nyelv, amelyet csak otthon a konyhaasztal mellett használnak, előbb vagy utóbb kihal. Ezért ne zárjuk be az anyanyelvet otthonunk falai közé: fogjuk szaván a Kartát, és ragadjunk meg minden lehetőséget a magyar nyelv használatára az otthon falain kívül is!

language-guide-hungarian-in-slovakia
%d bloggers like this: