Hazai hírek Oktatás

Minden, amit a pozsonyi Duna utcai iskoláról tudnod kell

A pozsonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium elkészítette a Duna utcai kisokos című a bemutatkozó dokumentumot, amiben bemutatják az érdeklődőknek a több mint 70éve alapított intézményt. Az iskola Pozsony történelmi belvárosának szívében, a Duna utcán (Dunajská 13) helyezkedik el. A közel 150 éve épült impozáns iskolaépület műemlékvédelem alatt áll. A Nivy buszmegállótól kb. 10 percnyi gyaloglással elérhető; a Főállomásról (Hlavná stanica) pedig az 1-es villamossal kb. 10 perc alatt lehet az iskola közelébe jutni.

Duna utcai
Az utcafront

Az intézmény jellemzése

A tanintézetben közös igazgatás alatt működik az alapiskola és a gimnázium, jelenleg a 11 alapiskolai és a 8 gimnáziumi osztályban több mint 400 diák tanul. A diákok nemcsak Pozsony megye iskoláiból kerülnek ki, a Nagyszombati, a Nyitrai, a Besztercebányai kerület intézményeiből is érkeznek ide, beutazók, vagy a megye fenntartása alatt álló kollégiumokban vannak elszállásolva. Az oktató-nevelő tevekénységet maximálisan kvalifikált tanári kar végzi: 26 tanár, iskolapszichológus, gyógypedagógus, speciális pedagógus, prevenciós és pályaorientációs tanácsadó-mediátor gondoskodik a diákságról.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2022/02/duna-utcai-kisokos_2022-1.pdf”]