Hazai hírek

10 ezer euró a zöld foglalkozásokat bevezető iskoláknak

Föld napja zöld
(Fotó: Pixabay)

A környezetvédelmi minisztérium támogatni fogja a zöld programokat bevezető iskolákat. Mindegyik iskola 10 ezer eurót kaphat a 4 millió eurós keretből. Ebből könnyen kiszámítható, hogy egyelőre 400 iskola jelentkezésével számolnak.
A támogatást Ján Budaj környezetvédelmi miniszter jelentette be a Föld napja alkalmából. A pénzből a pedagógusokat lehet jutalmazni a tanítási órákon kívüli zöld foglalkozásokért, de például a nemzeti parkokba szervezett kirándulások is fedezhetők a támogatásokból. Számítógépes felszerelésekre a támogatás 40 százaléka fordítható.
A pályázatot hivatalosan május 15-től hirdetik meg, június végéig lehet jelentkezni, a pénzt szeptemberben kapják meg.
A részleteket hamarosan közzéteszi honlapján a környezetvédelmi minisztérium.

 

%d bloggers like this: