Hazai hírek

Újraalakítják a családsegítő központokat

családsegítő

Újabb állomásához érkezett a Munka-, Szociális- és Családügyi Minisztérium tavaly indított terve a családsegítő központok újraindítására.

»A tervezet célja a feltételek megteremtése az emberek (egyéni, pár, család) pszichológiai és egyéb szakmai tanácsadásának fejlesztéséhez a családi, házassági és interperszonális kapcsolatok problémáinak megoldásában, ideértve a családi tanácsadó rendszer mennyiségi és minőségi standardjainak kialakítását és ezek gyakorlati kísérleti igazolását, azaz komplex és rendszerszintű változások tervezése és kísérleti megvalósítása ezen a területen.

Az országos projekt fő célja, hogy hozzájáruljon a rendszerszintű megoldáshoz a mentális betegségek megelőzése, a családi kapcsolatok erősítése és a generációk közötti kommunikáció területén azáltal, hogy megteremti a professzionális, elsősorban pszichológiai tanácsadás feltételeit az egyének, párok, családok családi problémákkal, házasságkötéssel, generációk közötti problémák és interperszonális kapcsolatok (a továbbiakban: „családi tanácsadás”) segítése számára.

Ezt a célt a meglévő tanácsadói szolgáltatások feltérképezésével, a tanácsadó rendszer – családi tanácsadó központok standardjainak kialakításával, öt kísérleti családi tanácsadó központ létrehozásával és a szabványok kísérleti ellenőrzésével valósítják meg.«

A családsegítő központokat a Pozsonyi, Nagyszombati, Nyitrai, Zsolnai, Besztercebányai, Eperjesi és Kassai kerületekben alakítják ki.

A hírt a tegnapi családok napja alkalmából erősítették meg.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [926.80 KB]

%d bloggers like this: