Hazai hírek Oktatás

Oktatásügyi hírlevél 2024/12

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

Oktatásügyi hírlevél

Az ALMA MATER vásárok további szlovákiai helyszíneken folytatódnak. A középiskolások már öt regionális városban ismerhették meg a szlovákiai egyetemek kínálatát, és így jobban tudtak majd dönteni az iskolaválasztáskor a jövőbeli egyetem kiválasztásában.

Az eperjesi, kassai és pozsonyi régió diákjai számára ezeket a vásárokat a közeljövőben rendezik meg.

A vásár területén egy helyszínen találkozhatnak az egyetemek képviselőivel, tájékozódhatnak a tanulmányi területekről, feltételekről, és kiválaszthatják, hol szeretnének továbbtanulni. Megismerkedhetnek az ösztöndíjrendszerrel, amelynek köszönhetően a jövő év elsőévesei a szlovákiai egyetemeken az elkövetkező években 9 000 eurót (egyes esetekben akár 16 500 eurót) is kaphatnak tanulmányaikra.

Azok a tanárok, akik középiskolában tanítanak, vagy ismernek középiskolás diákokat, semmiképpen ne hagyják ki a többi ingyenes rendezvényt se.

Azok a középiskolás diákok (valamint tanárok és a pályaválasztási tanácsadók), akik szeretnének részt venni a rendezvényen, a almamater@minedu.sk oldalon regisztrálhatnak.

 


A hírlevél II. évfolyamának 12.  száma:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [4.80 MB]

https://www.minedu.sk/newsletter-novinky-zo-skolstva/