Matematika

6. Osztály matematika – Tört szorzása törttel (előjel, abszolút érték)

Törtet törttel úgy szorzunk, hogy számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel szorozzuk. A műveletek végén az eredményt egyszerűsítjük, ha lehetséges, pl.: 6/12 = 1/2.

 

A videók a magyarországi tanmenetet követik, sokszor nincsenek összhangban a szlovákiai tananyaggal.
Nem pótolják a tanári magyarázatot, de ha valami érthetetlen volt a tanórán, segíthetnek.

A törtekkel műveleteket végezhetünk: összeadhatjuk és kivonhatjuk őket, szorozhatunk velük/szorozhatjuk őket, és oszthatunk is. Az összeadást és kivonást már tanultad, ezen a videón a szorzást nézzük meg. Az első lépés ehhez, hogy megtanulunk törteket egész számokkal szorozni. 5. osztályban idáig jutnak el a diákok, a tört szorzása törttel már 6.-os anyag.

%d bloggers like this: