Hazai hírek

Ezt írta Gröhling bizonyítványába a pedagóguskamara

facebook Gröhling Szlovák Pedagóguskamara
facebook/Gröhling

„Nem elég a Facebookon aktívnak lenni.” Ezzel a mondattal összegezte a Szlovák Pedagóguskamara a tanévet.

A szervezet szerint a szükséges változások továbbra is késnek.
A koronavírus-járvány szempontjából sikerült megoldani tanévet, érzékelni lehetett a minisztérium igyekezetét, a segédanyagok elkészítése terén is. Ugyanakkor az uniós helyreállítási támogatásból (React–EU) finanszírozott, több mint egy éve jóváhagyott, a távoktatás idejére szánt 40 millió eurós digitális felszerelés, számítógépek, táblagépek még mindig nem érkeztek meg az iskolákba.

A tanári pálya vonzerejének növelése szempontjából ez is egy elvesztegetett év volt. Ősszel 1300 pedagógus fog hiányozni az iskolákból, két év múlva már 8600.
A tanárképzési rendszer javítása terén sem történt semmi.

A kamara számítása szerint 2021-ben legalább 308 ezer eurót költött a minisztérium marketingre, például gyereknapi akciókra, félmillió euróért rendezett be egy mintaiskolát.
A szervezet pozitívan értékeli a segédnevelő intézményének bevezetését, bár nem oldja meg teljesen az óvodák helyzetét. Az inkluzív oktatás (fogyatékkal élő, hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű gyerekek oktatása) terén eredmény nem született, csupán néhány dokumentum.

%d