Hazai hírek

Már az összes pedagógus jelentkezhet oltásra

oltás Kötelező

Tekintettel a nagy érdeklődésre mától lehetővé tettük, hogy ne csak az óvónőket és az alsó tagozaton tanítókat lehessen beoltani a pedagógusok oltásának első fázisában – jelentette ma be Branislav Gröhling oktatási miniszter.

Ez azt jelenti, hogy az összes pedagógus alkalmazott jelentkezhet, és mivel a miniszter közlése szerint még erre a hétvégére is vannak szabad időpontok, elméletileg akár holnap be lehet oltani néhányukat.
Ez vonatkozik tehát a felső tagozaton tanítókra, az összes középiskolás pedagógusra, a speciális iskolákra, a pedagógiai asszisztensekre, kollégiumi nevelőkre stb. Az 55 éves és a fiatalabb pedagógusok oltására van most vakcina, regisztrálni a https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vactination-teacher-18-55.html oldalon lehet.

%d