Hazai hírek

Az új tantervvel indult vidéki turnéra a minisztérium

Horecky minisztérium
Minden egyes járásban külön ismertetik az iskolákkal az új tanterv alapjait, összesen 79 ilyen találkozót tart az oktatási minisztérium. Az elsőt május 2-án megtartották, június 23-ig folyatódnak az előadások.

Az összes alapiskola meghívót kapott a minisztériumi szakértők előadására. „Ezeken a személyes találkozókon ismerhetik meg közelebbről az új minőségi oktatási normatíváit” – mondta Ján Horecký oktatási miniszter. „Meg kell állapítanunk, hogy az új kerettanterv mennyire ösztönzi a pedagógusokat arra, hogy a kész tudásanyag átadása helyett úgy oktassák a diákokat, hogy ezt a tudást úgy sajátítsák el, hogy az alapján képesek legyenek az önálló gondolkodásra és döntésekre” – mondta Martin Kríž, a tantervért felelős minisztériumi osztály vezetője.

Szeptembertől próbaképpen 40 iskolában már az új tanterv alapján fognak tanítani, köztük három magyar alapiskolában. A változásokat a 2026-os tanévtől vezetik be minden iskolában.

%d bloggers like this: