Hazai hírek

Az oktatásügyi minisztérium 20. hírlevele

Az oktatásügyi minisztérium hírleveléből:

TOMÁŠ DRUCKER MINISZTER BESZÉDE NOVEMBER 17. ALKALMÁBÓL

Kedves barátaink, különösen kedves diákjaink!

A mai nap, november 17-e számunkra a bátorság és a szabadságért folytatott küzdelem jelképe.

Emlékezünk az 1939-es diákokra, akik ellenálltak a fasizmusnak, és a remény pillanataira 1989-ben, amikor a diákok elindították a bársonyos forradalmat.

Számomra, 11 éves fiúként, 1989 novemberének nagyon személyes jelentése is volt. Azt a reményt jelentette, hogy újra láthatom apámat, aki elhagyta a kommunista Csehszlovákiát.
Szlovákiában a szabadságot többé nem fenyegette egy totalitárius rendszer. A legnagyobb fenyegetések ma már mások, mint például az álhírek, félretájékoztatások áradata, amely a közbeszédben terjed. Fenyeget a tudánaks, a tudományos ismereteknek és a tényeknek az elutasítása. Számos okos ember – fiatalok: diákjaink – külföldre költöznek, hogy jobb oktatást és jobb életet találjanak.

Ezek mind olyan problémák, amelyek gyengítik társadalmunkat, és ezáltal a szabadság védelmére való képességünket – és nem csak nekünk gond ez, hanem gyermekeink számára is.

Az egyetlen mód ennek ellensúlyozására az, hogy az oktatásnak, a gondolat szabadságának és a kíváncsiságnak megadjuk a megérdemelt jelentőséget.
Támogassuk a tanárokat, akik a következő generációt nevelik, támogassuk a tudósokat, akik bővítik tudásunkat és támogassuk a diákokat.
A fiatalok kíváncsisága és új ismeretek iránti éhsége az egyetlen biztosítéka hazánk jobb jövőjének.

1989 novemberének örökségét úgy tisztelhetjük meg a legjobban, ha mint társadalom esélyt adunk nekik egy jobb életre.
Meggyőződésem, hogy csak egy tanult Szlovákia lehet igazán erős és szabad Szlovákia.

Az oktatásügyi minisztérium 20. hírlevele:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab