Felhívások Hazai hírek

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny • szlovákiai országos forduló

A Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet ebben az évben is megszervezi az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny szlovákiai országos fordulóját, íme a program:

A VERSENYKIÍRÁS ITT elérhető.

Kapcsolódó:

Az Implom kincsestára arra vállalkozott, hogy rendezett formában az érdeklődők számára hozzáférhetővé tegye az 1988 óta a megyei döntőkben és 1992 óta a Kárpát-medencei döntőben a versenyzőknek feladatul adott anyagot: tollbamondásokat és feladatlapokat. A munkálatokat Fári Mónika tanár, Nagy L. János emeritus professzor, Sinkovics Balázs egyetemi adjunktus, Takács Edit Ágnes főszerkesztő és Vörös Ferenc tanszékvezető főiskolai tanár végezte. A kincsestár létrehozását Nagy L. János irányította.

A CD tartalmazza a „Harminc év a magyar helyesírásért” című kötet anyagát (Gyula Város Önkormányzata, 2018).

A feladatokat a www.implom-verseny.hu tárhelyen díjtalanul tekinthetik meg az érdeklődők, pl. a versenyre készülők és a felkészítők.