Hazai hírek Oktatás

Folytatódik a „Néphagyomány az oktatásban” című kurzus

Néphagyomány az oktatásban

A nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara és a Hagyományok Háza Hálózat – Szlovákia közötti szakmai partnerség révén 2019-ben bekerült az óvodapedagógus- és tanítóképzés tantervébe a „Néphagyomány az oktatásban” című kurzus. Ez a képzés szabadon választható, C kategóriás tantárgyként valósul meg, melynek célja a hagyományközvetítés formáinak elméleti és gyakorlati megismerése, valamint beépítése az oktató-nevelői munkába. Az elmúlt öt évben kilenc kurzus valósult meg, összesen 220 hallgató részvételével.

Az idei 2023/2024-es tanév nyári szemeszterében a „Néphagyomány az oktatásban 2. – Játék, tánc, népzene” című kurzus került meghirdetésre, folytatva a hagyományok iránti elkötelezettségünket és az értékes tudás átadását!