Egyéb kategória Hazai hírek

A pedagógusok majdnem 80 százaléka nő

Az Európai Unióban Litvániában a legmagasabb, 87 százalék a nők aránya az oktatásügyben.
Ezután következik Lettország (85%), Bulgária, Észtország és Szlovénia (egyaránt 83%). Szlovákia és Magyarország a 8., egyaránt 78%-kal.

Az EU mind a 28 tagországában az 50 év feletti nők dominálnak az oktatásban, az 5,8 millió tanár 72 százaléka nő. Ebből a 30 év alattiak aránya csupán 9 százalék, körülbelül 500 ezren vannak. Az unióban a pedagógusok 36 százaléka, összesen 2,1 millió tanító 50 évesnél idősebb.

„Szlovákiában több mint 35 ezer alapiskolai, és körülbelül 21 ezer középiskolai tanár van. Az óvodai dolgozók 99,5%-a nő. A nők aránya az egyetemeken a legalacsonyabb, 45,8 százalék.

A pedagógusok átlagéletkora Olaszországban a legmagasabb. A tanítók több mint fele idősebb 50 évesnél. Lettországban ez az arány 50%, ezt követi Észtország (49%), Bulgária (48%), Görögország (47%), Lettország (46%) és Ausztria (45%).
Az EU-ban dolgozó tanárok mindössze kilenc százaléka 60 év feletti. Észtországban a legnagyobb az arányuk, a pedagógustársadalom ötöde.
(tasr, km)

The post A pedagógusok majdnem 80 százaléka nő appeared first on Magyar iskola.

%d