Egyéb kategória

Száz diák vett részt a Rákóczi Szövetség Felvidéki sétáján

A már hosszú évek óta hagyományosan megtartott Felvidéki séta idén a bányavárosokba vezetett.

A szeptember legvégén megrendezett kiránduláson 10 anyaországi és felvidéki középiskola mintegy 100 diákja és pedagógusa vett részt. Pénteken a dunaszerdahelyi Rákóczis Légy-Ott! Középiskolás Találkozón találkoztak a kirándulók.
A diákokat a Középsuli.hu sorozat résztvevői szórakoztatták, majd a Bye Alex és a Slepp adott koncertet.

Szombaton és vasárnap a csapat két busszal járta végig Nyugat-Felvidék nevezetességeit. A fiatalok Körmöcbányán az Érme- és Medálmúzeumban ismerkedtek a bányaváros történetével; Selmecbányán a Szentháromság téren, az Óvárban, a Kálvárián, az Evangélikus Líceum és a Bányászati Akadémia épületei előtt emlékeztek meg elődeink nagyságáról. Besztercebányán jó hangulatú városi séta során mélyültek tovább a barátságok. Bajmóc impozáns vára és annak hatalmas műkincsgyűjteménye pedig nem hagyott kétséget a diákokban afelől, hogy nehezen található még egy régió a Kárpát-medencében, ahol ennyire koncentráltan és gazdagon lennének fellelhetők magyar történelmi emlékeink.
A hétvégét a résztvevő tanárok által összeállított izgalmas kvízjáték zárta.

 

The post Száz diák vett részt a Rákóczi Szövetség Felvidéki sétáján appeared first on Magyar iskola.