Kitekintő Vélemény

Jutalomkiránduláson az „iskolai válogatott”

A komáromi Munka Utcai Alapiskola évek óta kirándulással jutalmazza a legeredményesebb tanulóit – ennek anyagi hátterét az iskola mellett működő Pro Schola et Futuro nonprofit alap biztosítja. A könyv- és tárgyi jutalom mellett a tanévzáró legjobban várt része, hogy kik kapnak „beszállójegyet” a kirándulásra, kik az „iskolai válogatott” tagjai, akik októberig büszkén várják a jutalomkirándulás napját. Az iskola beszámolója az idei kirándulásról.

„Kellemes időben indult útnak az autóbusz Budapest felé. Délelőtt a Természettudományi Múzeum, délután a Fővárosi Nagycirkusz előadásának megtekintése volt a program. A csodálatos napsütésnek hála a tízóraizást az Orczy-kert játszóterén ejthettük meg, ebéd után pedig a Városligetben tettünk sétát. A gyerekek többször is elmondták, milyen jó, hogy itt lehetnek, megérte annyit dolgozni az előző évben. A kísérő tanár szívét az is felderíti, amikor látja, hogy kicsi és nagy, vagyis negyedikes és kilencedikes – akik addig talán sosem találkoztak – együttműködik: megbeszélték a földrészek mozgását a látott animáció alapján, vagy az új önkiszolgáló felület használatában segítették egymást az ebédrendelésnél. A segítőkészség és emberi jóság példáját látva talán a kisebbek is ezt adják tovább. Reméljük, így a kiválóság folytonossága jellemző marad iskolánkban!”
Szabó Szilvia, pedagógus

The post Jutalomkiránduláson az „iskolai válogatott” appeared first on Magyar iskola.