Hazai hírek

Komáromban foglalkoznak a mozgássérült gyerekekkel a Pető Intézet munkatársai

A mozgássérült gyerekek és felnőttek konduktív fejlesztését, rehabilitációját végző, világszerte elismert budapesti Pető Intézet 2017-ben a Felvidéken is elkezdte a munkát. Először egyszeri állapotfelmérésekre került sor, majd 2019-ben az érintettek háromhetes fejlesztésére, rehabilitációjára.

Idén 2020. január 20-tól január 31-ig lesznek térítésmentes fejlesztő kezelések, a gyerekek és felnőttek két héten át tartó intenzív rehabilitációjára Komáromban, a Danubius diákotthonban kerül sor (Dunajské nábrežie 1164/10).
A kéthetes konduktív pedagógiai fejlesztő, rehabilitációs programokkal elsősorban az idegrendszeri károsodás következtében mozgássérült gyermekeket és felnőtteket segítik, és új betegeket is fogadnak.
A szervezésben a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége is részt vesz, a részvételi szándékot 2020. január 16-ig, péntekig lehet jelezni a novakmonika.szmpsz@gmail.com címen vagy a +421 915 757 227- es telefonszámon.

Az első konzultáció 2020. január 20-án reggel 9 órakor lesz a Danubius diákotthonban. (k)